سیستم مهپاش(رطوبت ساز)

 

-پمپ برتولینی ایتالیا

-نازل برتو ایتالیا

-الکتروموتور موتوژن تبریز

-اتصالات فشار قوی درجه یک

 

421237593_74901

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سیستم رطوبت ساز یا مهپاش نازلی

 

سیستم مهپاش(رطوبت ساز) از دیگر انواع سیستم های تولید رطوبت و مه می باشد ,فرایند تولید مه در این سیستم با کمک یک کمپرسور ایجاد فشار و تعدادی نازل صورت می پذیرد .

به این نحوه که آب توسط یک پمپ فشار قوی از داخل مخزن ذخیره آب مکش شده و داخل شیلنگ مخصوص ( شیلنگ فشار قوی ) پمپاژ می شود .

معمولا فشار ایجاد شده داخل شیلنگ توسط پمپ قابل تنظیم است و می توان از 10 تا 200 بار فشار داخل شیلنگ ایجاد کرد .

این شیلنگ به نوبه خود متصل است به نازل های که دارای سورخ های به ضخامت 10 تا50 میکرون می باشند.

فشار آب ایجاد شده در پشت نازل باعث می گردد تا آب از سوراخ های بسیار کوچک ناز عبور کرده و با عنایت به شکل هندسی نازل ( یا همان فوگر ) با هوا مخلوط شده و تبدیل به مه گردد.

 

ویژگی های مهپاش نازلی

 

مه و رطوبت تولید شده توسط سیستم مهپاش(رطوبت ساز) بسیار کم صدا می باشد و عملا فقط صدای خارج شدن آب از نازل به گوش می رسد که بسیار ناچیز است.

کیفیت تولید مه در سیستم مه پاش نازلی بسیار بالا است و در صورت استفاده از فوگر های مرغوب (نازل های مرغوب) و ضد چکه عملا به هیچ وجه پاشش قطرات آب وجود ندارد.

در این سیستم رطوبت سازی با هوادهی همراه نیست ولی قدرت سرمایش و خنک سازی سیستم بسیار بالاست, به نحوی که در برخی از مکان ها صرفا به جهت قدرت سرمایش و در واقع جهت سرمایش و خنک کردن محیط از این مهپاش استفاده می گردد.

سیستم به راحتی قابلیت اتصال به انواع سنسور ها و ترمستات های کنترل رطوبت و تایمر و سایر سیستم های کنترل رطوبت را دارا می باشد.

هرچند راه اندازی و نصب سیستم مهساز نازلی پیچیده تر از انواع دیگر دستگاه های نم ساز و مرطوبت کننده می باشد ,ولی در عین حال قابل اجراست و حتی نیاز به نصاب حرفه ای ندارد.

ایجاد رطوبت و احساس خنکی بدون ایجاد هیچ گونه حالت خیسی در محیط

 

محل های مورد استفاده :

 

مرغداری ها معمولا از مشتریان عمده سیستم مه پاش نازلی می باشند ,مه پاش میزان ضریب تبدیل را در مرغداری افزایش داده و اکسیژن گیری مرغ را افزایش می دهد , به همین دلیل مقاومت مرغ در برابر بیماری بسیار بالاتر رفته و تلفات به صورت محسوس کاهش می یابد

دامداری ها و گاوداری ها نیز از دیگر استفاده کننده گان مه پاش های نازلی می باشند ، مه پاش با خنک کردن محیط استرس دما را در دام های درشت و ریز کاملا کنترل کرده و جلوی کاهش شیر دهی را در دام های شیرده می گیرد.

از سوی دیگربه سبب نصب مهپاش افزایش جذب اکسیژن توسط دام صوت گرفته ،ضریب تبدیل شیر بهتر شده و دامی سرحال تر و مقاوم تر از همیشه وصد البته با سیستم بدنی ایمنی بالا را میتوان مشاهده نمود.

در بعضی از بازار های سرپوشیده و غیرسر پوشیده از نازل مه پاش جهت خنک کردن محیط به عنوان یک سیستم برودتی و سرمایشی کم مصرف و کم هزینه استفاده میگردد.

در برخی از تالار های عروسی ، رستوران ها ، شهر بازی ها و … نیز معمولا از فوگر مه پاش برای خنک کردن فضا های غیر سرپوشیده استفاده میگردد.

در برخی تاسیسات نیروگاهی و صنعتی برای سرمایش نیز از این سیستم استفاده می شود،ایجاد اتاق مه سرد در استخر های عمومی و اختصاصی.

 

5-pic-2-mist